Zapamiętaj!

 • Valencia Tourist Card to karta dla turystów odwiedzających Walencję.
 • Kartę można nabyć przez internet lub w punktach sprzedaży na miejscu, a cena zależy od wybranej opcji czasowej (24, 48 lub 72 godziny). 
 • Dzięki karcie można zwiedzać bezpłatnie wiele muzeów i atrakcji, takich jak Muzeum Sztuki Współczesnej czy katedra. 
 • Posiadacze karty mogą również liczyć na zniżki sięgające do 50% na różne usługi turystyczne.

Valencia Tourist Card to niezbędny element dla każdego turysty odwiedzającego to piękne miasto. Planując city break, warto skorzystać z tego udogodnienia! Dzięki karcie można korzystać ze zniżek m.in. na atrakcje i transport!

Valencia Tourist Card – gdzie można ją kupić?

Kartę Valencia Tourist Card można nabyć przez internet, a odebrać po przyjeździe w różnych punktach sprzedaży na terenie miasta. Zwykle dostępna jest w biurach informacji turystycznej, na lotnisku oraz w wybranych hotelach. Wystarczy wejść na oficjalną stronę miasta lub pośrednika i postępować zgodnie z instrukcjami. 

Karta Valencia Tourist Card

Kup Online

Podczas odbioru fizycznej karty, użytkownik otrzymuje mapę z zaznaczonymi na niej atrakcjami, które honorują tę kartę! Aktywacja następuje przy pierwszym użyciu.

Planujesz zwiedzanie Walencji oraz jej regionu? Atrakcji jest tak wiele, że można się pogubić! Najciekawsze miejsca to:

 • La Mata;
 • Castillo de Santa Bárbara;
 • Denia;
 • Javea.

Ile kosztuje Valencia Tourist Card?

Cena Valencia Tourist Card zależy od wybranej opcji czasowej. Karta dostępna jest na 24, 48 lub 72 godziny, a jej cena wzrasta w miarę wydłużania czasu jej ważności:

 • Valencia Tourist Card 24 – 22,5 € dorośli (osoby od 13 roku życia) i 21,25 € dzieci (w wieku 6-12 lat);
 • Valencia Tourist Card 48 – 18 € dorośli i 17 € dzieci;
 • Valencia Tourist Card 24 – 13,5 € dorośli i 12,75 € dzieci.

W ofercie dostępna jest też 7-dniowa karta turystyczna, jednak nie obejmuje ona możliwości korzystania z bezpłatnego transportu.

Karta Valencia Tourist Card

Kup Online

Co zawiera Valencia Tourist Card?

Valencia Tourist Card umożliwia korzystanie z transportu publicznego na terenie miasta bez dodatkowych opłat. Karta uprawnia do przejazdów autobusami, metrem oraz tramwajami, co znacznie ułatwia poruszanie się po Walencji. Oprócz tego pozwala na bezpłatne zwiedzanie wielu muzeów i atrakcji turystycznych w mieście. Wśród nich znajdują się takie miejsca jak Muzeum Sztuki Współczesnej, katedra czy ogród botaniczny.

Posiadacze Valencia Tourist Card mogą liczyć na różnorodne zniżki na usługi turystyczne, takie jak wycieczki, bilety do oceanarium czy wynajem rowerów. Rabaty te mogą sięgnąć nawet 50% ceny standardowej.

Valencia Tourist Card – podsumowanie

Valencia Tourist Card to karta turystyczna, która znacznie ułatwia zwiedzanie miasta. Ogranicza wydatki związane z transportem, a także biletami wstępu do popularnych atrakcji. Honorują ją również wybrane restauracje czy miejsca zapewniające rekreację.

Archiwum: maj 2023