Stolica Austrii to miasto pełne ciekawych zabytków, wystaw czy sal koncertowych. Chcesz maksymalnie wykorzystać czas spędzony w Wiedniu, lecz twój budżet jest dość ograniczony? Postaw na kartę, dzięki której skorzystasz z licznych promocji oraz bezpłatnych przejazdów, czyli Vienna City Card. Sprawdź, jak to działa!

Czym jest Vienna City Card?

vienna city card kobieta na wakacjach

Karta Vienna Card to niewielki bilet, który przyniesie ci wiele korzyści. Miejska karta będzie sposobem na bezpłatne przejazdy komunikacją miejską i tanie bilety do muzeów. W jaki sposób możesz z nią zwiedzać Wiedeń? Najpierw musisz ją kupić.

Gdzie kupisz Vienna City Card?

Vienna City Card możesz zamówić online lub wykupić już w stolicy Austrii.

Sprzedażą miejskiej karty zajmują się następujące:

 • punkt informacji turystycznej Tourist-Info na placu Albertinaplatz (codziennie od 9:00 do 19:00);
 • Tourist-Info na dworcu głównym (codziennie od 9:00 do 19:00);
 • komunikacji miejskiej Wiener Linien (m.in. przy Stephansplatz i Wien Mitte.

Kliknij tutaj, aby kupić Vienna City Card!

Jakie atrakcje zwiedzić taniej z taką kartą?

Jest wiele powodów, dla których warto zainwestować w ten bilet. Jednym z tych najważniejszych są atrakcyjne zniżki na wejściówki do najsłynniejszych wiedeńskich zabytków. Jeśli chcesz intensywnie zwiedzać, inwestycja w ten bilet zwróci ci się z nawiązką.

Karta Vienna City Card

Kup Online


Z jakich zniżek na atrakcje możesz skorzystać dzięki Vienna City Card? W sumie czeka na ciebie aż 210 zniżek. Taniej zwiedzisz m.in.:

 • Prater, czyli park rozrywki z historyczną częścią;
 • Pałac Schönbrunn – jedna z najcenniejszych perełek architektury barokowej w Europie;
 • Hofburg – imponująca rezydencja Habsburgów;
 • Belvedere – okazały pałac księcia Eugeniusza Sabaudzkiego;
 • Dom Muzyki, urządzony w pałacu arcyksięcia Karola;
 • Dom Mozarta – mieszkanie, w którym przez 3 lata mieszkał słynny kompozytor.

Wiedeń i publiczny transport – jak go wykorzystać, by tanio zwiedzać stolicę Austrii?

vienna city card atrakcje
 

Bezpłatny transport publiczny to ekonomiczne, ekologiczne i wygodne rozwiązanie. Wiedeń ma bardzo dobrze rozwiniętą komunikację, w tym autobusy miejskie, metro, tramwaje czy pociągi regionalne. Mając bilet upoważniający do bezpłatnego przejazdu przez 24,48 lub 72 godziny, możesz zwiedzić nie tylko centrum miasta, lecz także jego obrzeża.

Z czego możesz skorzystać? Od 5 rano do północy kursują autobusy, tramwaje, metro i pociągi miejskie. Między północą a 5 rano skorzystasz z nocnych autobusów oraz metra. Wszystko działa sprawnie i np. co kwadrans z wybranej stacji metra możesz wyruszyć w wybranym kierunku.

Wygodne podróże z Vienna City Card

Godna podziwu jest też wielość linii i przystanków. Metro to aż 5 linii i trasy o łącznej długości 80 km. Stacji jest ponad 100, dzięki czemu możesz się sprawnie przemieszczać pomiędzy wybranymi obiektami. Tramwajami możesz przejechać ponad 200 km, korzystając z prawie 30 linii. Najbardziej gęstą siecią połączeń mogą się pochwalić autobusy. Po Wiedniu kursuje 69 linii, a łączna długość tras przekracza 400 km.

Karta Vienna City Card

Kup Online

Vienna City Card – informacje praktyczne

Wiedeński bilet Vienna City Card to wiele korzyści za niewielkie pieniądze. Ile musisz zapłacić za poszczególne warianty? Oto aktualny cennik z najważniejszymi informacjami.

CenaW zależności od czasu ważności:

 

Okres ważnościOkres ważności: 

 

 • 24 godziny
 • 48 godzin
 • 72 godziny 
Zakres zniżek Korzyści:

 

 • zniżki na bilety do ponad 210 atrakcji;
 • bezpłatny przejazd metrem, autobusem lub tramwajem;
 • brak opłat dla dzieci poniżej 15. roku życia.
Uwagi dodatkoweBilet jest ważny od chwili wydania. Okres ważności na przejazdy komunikacją miejską liczony jest od momentu pierwszego skasowania. 

Wiedeń to liczne atrakcje turystyczne i wystawy, które warto odwiedzić. Jeśli będziesz korzystać ze zniżek i rabatów, wówczas więcej zwiedzisz – bez konieczności wydawania fortuny na przejazdy i wejściówki.

Archiwum: czerwiec 2023